Czy smartfony przydają się w samochodzie?

Smartfony to niezwykłe urządzenia. Oprócz tego, że oferują wszytko to, co typowy i znany od lat telefon, to w dodatku posiadają ogromną ilość funkcji, które mogą być wykorzystywana w niecodziennych do tej pory miejscach dla telefonu. Jednym z takich miejsc jest z całą pewnością samochód. Do czego zatem smartfon może się przydać w samochodzie?

Samochodowe funkcje smartfona

Choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka, to jednak nowoczesne smartfony to najprawdziwsze komputery, tylko mocno zminiaturyzowane i zamknięte w gustownych obudowach. Jednak zarówno podzespoły, jak i możliwości obliczeniowe są na właściwie tym samym poziomie, co przeciętny laptop. A to, plus kilka dodatkowych czujników i modułów, które nie są dostępne w komputerach, stwarza szereg możliwość, które wykorzystać można w samochodzie.

Zdecydowanie najpowszechniejszą funkcją jest nawigacja. Wyświetlana w czasie rzeczywistym, wraz z obliczaniem odpowiedniej drogi i oczywiście wskazywaniem natężenia ruchu, co pozwala szybko uniknąć korków. Oprócz tego telefon to oczywiście rozmowy przez zestaw głośnomówiący oraz możliwość puszczania muzyki przez bluetooth prosto do radia samochodowego.

Co bardziej zaawansowani użytkownicy są w stanie przy pomocy zwykłego smartfona podłączyć się do komputera pokładowego samochodu i tym sposobem uzyskać dostęp do wszystkich danych pochodzących z czujników zamontowanych w aucie.

Co jest potrzebne do bezpiecznego korzystania ze smartfona w aucie?

Żeby jednak wszystkie te funkcje były możliwe i żeby były realizowane maksymalnie bezpiecznie, koniecznie trzeba się prócz telefonu wyposażyć w kilka dodatkowych akcesoriów.

Absolutną podstawą jest oczywiście uchwyt na telefon, dzięki któremu smartfon podwieszony jest np. na przedniej szybie, dzięki czemu jego używanie nie wymaga trzymania go w rękach. Oprócz tego bardzo przydaje się posiadanie ładowarki z zapalniczki do telefonu. Powoduje to, że w razie potrzeby, gdy bateria zacznie się wyczerpywać, można z instalacji samochodowej bardzo szybko naładować telefon. Jest to szczególnie przydatne w czasie dłuższej podróży autem.

Smartfony dostępne w ofercie sprzedażowej sklepu Sferis.pl.