Czym kierować się podczas wybierania monitora do monitoringu?

Wiele firm oraz instytucji posiada system monitoringu. Aby wszystko działało odpowiednio oprócz doskonałej jakości kamer duże znaczenie ma także jakość użytkowanego monitora do monitoringu. Najlepsze są te urządzenia, które nie tylko zapewniają świetną jakość obrazu, duży kontrast oraz możliwość dostosowania idealnej jasności, ale ta także są odporne na uszkodzenia i wykazują wodoodporność, dzięki czemu nie psują się przy kontakcie z wodą. Monitor do monitoringu powinien mieć także specjalne zabezpieczenia elementów systemu przed aktami wandalizmu.

Monitor do monitoringu – charakterystyka 

monitor do monitoringu

Ponieważ operatorzy spędzają przy monitorach do monitoringu sporo czasu powinny one zapewniać duży komfort oraz maksimum wygody. Istotna jest także ostrość oraz wyrazistość obrazu, dzięki czemu na ekranie można dostrzec szczegóły nawet najmniejszych elementów. Monitor do monitoringu powinien również być wyposażony w bardzo wydajne przetworniki, które pokazują obraz w jakości megapikselowej. 

Proporcje ekranu

Ważną kwestią są także proporcje ekranu. W przypadku monitorów do monitoringu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzeń o proporcjach 4:3, ponieważ nie zmieniają one naturalnych kształtów, a co za tym idzie przedmioty ukazujące się na ekranie są odwzorowane w dokładny sposób w porównaniu z rzeczywistym wyglądem. W przypadku innych proporcji monitor do monitoringu może być przyczyną trudności w rozpoznaniu wielu szczegółów oraz przeanalizowanie sytuacji, jaka jest widoczna na ekranie.