Drukarka atramentowa, czyli tania rzecz do każdego domu

Drukarki atramentowe to jeden z bardziej popularnych sprzętów biurowych, które przydają się w tak naprawdę każdym domu. Warto kupić sobie nawet tani model drukarki, bo współcześnie tak naprawdę trudno znaleźć ogólnie dostępne miejsce, w którym od ręki można wydrukować jakieś ważne dokumenty.

wygodne drukowanie w biurze

Drukarki atramentowe do domu

Podczas wyboru drukarki dobrze jest też rozejrzeć się za modelem z opcją skanera. Zwykle nie kosztuje ona dużo więcej od tradycyjnej drukarki, a poszerza możliwości kopiowania różnego rodzaju dokumentów czy zdjęć. Często drukarki z opcją skanera są stosunkowo większe, jednak tak naprawdę wcale nie muszą przez cały czas być wyeksponowane na blacie biurka – można trzymać je w szafie, a jeżeli mają opcję łączenia się z komputerem za pomocą WiFi, nie trzeba ich nawet wyjmować.

Cena tuszu

Przed zakupem drukarki warto sprawdzić kilka różnych parametrów, tak by wybrać model idealnie odpowiadający potrzebom, na którym drukowanie będzie szybkie i wygodne. W końcu chyba nikt nie chce mieć w domu przedpotopowej drukarki, która na minutę drukuje tylko kilka dokumentów. Warto rozeznać się również w cenie tuszu do konkretnego modelu. Niestety czasami okazuje się, że wymiana tuszu może generować koszty w wysokości nawet połowy nowej drukarki. Przed zakupem warto zatem dowiedzieć się o możliwość dopasowania tak zwanych zamienników – wtedy tusze najbardziej topowych marek, które po prostu są drogie, można zastąpić tymi mniej renomowanymi. Oczywiście ilość kartek, o której będzie można wydrukować po wymienieniu kartridża może być mniejsza niż w przypadku oryginalnego tuszu, jednak strata ta nie jest aż tak znaczącą. Podsumowując, drukarka atramentowa Dr Tusz to drobny sprzęt biurowy, który może ułatwić funkcjonowanie w prawdą bardzo wielu sytuacjach. W przypadku prowadzenia tak zwanego domowego biura jest natomiast po prostu niezbędna.