Jak podłączyć kamerę IP zewnętrzną do systemu monitoringu?

Lata gdy w Polsce mieliśmy do czynienia z regularnymi włamaniami do domów i mieszkań to już zamierzchła przeszłość. Wciąż jednak warto zabezpieczyć swoje domostwo, ponieważ sama obecność alarmu czy monitoringu skutecznie odstrasza znakomitą większość przestępców. Chcąc zainstalować taki system w domu, będziemy potrzebować przede wszystkim kamer. Muszą one nie tylko zapewniać dobry jakościowo obraz, ale również być w stanie widzieć w ciemności, do czego wykorzystywana jest podczerwień. Sprawdzamy, w jaki sposób podłącza się taką kamerę do instalacji monitorującej.

Sposób komunikacji kamery IP

W dawnych czasach do przesyłania obrazu z kamer do centralnej jednostki systemu stosowano zwykłe przewody wideo. Obraz wysyłany w ten sposób nie był najlepszej jakości, a dodatkowo często występowały różnego rodzaju zakłócenia. Ten problem rozwiązano poprzez wykorzystanie transmisji za pośrednictwem sieci niemal identycznej z komputerową (Ethernet). Kamera IP zewnętrzna – Napad, może być dodatkowo zasilana bezpośrednio przez przewód sieciowy, co ułatwia jej montaż. Nie ma konieczności osobnego doprowadzania zasilania jak miało to miejsce kiedyś. Wszystko realizowane jest za pomocą jednego przewodu, którym płynie zarówno prąd jak i dane zawierające cyfrowy obraz wideo.

kamery ip zewnętrzne

Podłączanie kamery do systemu

System monitoringu oparty na kamerach IP jest bardzo prosty w obsłudze. Dodanie kolejnego urządzenia nie stanowi problemu i możemy wykonać to nawet samodzielnie. Po zamocowaniu kamery w odpowiednim miejscu przeprowadzamy kabel sieciowy do głównego routera systemu, albo lokalnego przełącznika sieciowego. System powinien samoczynnie wykryć podłączenie nowego podzespołu i rozpocząć z nim komunikację. Na podglądzie obrazu zauważymy, że nowa kamera IP zewnętrzna pojawiła się na liście. Wystarczy już tylko zdecydować czy chcemy by obraz z niej był rejestrowany przez centralę monitoringu. Jak można się przekonać, współczesne systemy są bardzo proste w obsłudze. Instalację nowych kamer możemy przeprowadzić w każdym momencie.