Jak wybrać lampkę biurkową?

Biurko musi być oczywiście wygodne krzesło, dobrze wyprofilowane, najlepiej z podłokietnikami i regulowanym zagłówkiem. Na tym jednak nie koniec, nie można zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu. Lampka na biurko musi dobrze doświetlić miejsce pracy/nauki. Obecnie można liczyć na mnogość modeli lampek, więc nie ma problemu z dostosowaniem ich do swoich potrzeb i preferencji. Warto zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę podczas wybierania oświetlenia biurka.

Jakie będzie odpowiednie oświetlenie do biurka?

W przypadku biurka nie należy ograniczać się wyłącznie do jednej lampki. Warto postawić na co najmniej dwa źródła światła. Jedno powinno być mocniejsze i skoncentrowane, natomiast drugie rozproszone. W zależności od tego, jakie czynności wykonuje się przy biurku, potrzebne będzie inne oświetlenie. Kolejną kwestią jest to, aby umieścić lampkę do biurka we właściwym miejscu. Źródło światła powinno znajdować się po przeciwnej stronie od dominującej ręki. Jeśli ktoś jest praworęczny, to należy postawić lampkę po lewej stronie. Znaczenie ma również dobór właściwej barwy światła. Jego temperatura wpływa na nastrój i efektywność pracy. Najlepiej sprawdza się barwa światła dziennego, po wzmaga koncentrację. Z kolei ciepła barwa sprzyja relaksowi, więc trudno będzie się skupić.

Natężenie światła także ma znaczenie. Podczas wybierania lampki na biurko należy mieć na uwadze to, aby miała ona stabilną podstawę. Pozwoli to uniknąć przypadkowego strącania jej i zniszczenia. Godne polecenia są lampki z regulowanym ramieniem, co umożliwia dopasowanie ich do swoich aktualnych potrzeb. W sprzedaży znajdują się nawet modele z regulacją natężenia światła. Znaczenie ma również długość kabla, nie może być też problemu z dostępnością włącznika. Jeśli komuś zależy na zaoszczędzenie pieniędzy, to powinien zdecydować się na zakup lampki energooszczędnej. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim lampy LED, które cechują się długą żywotnością. Nowoczesne lampki na biurko posiadają szereg dodatkowych funkcji typu hub USB, głośnik USB, ładowarka indukcyjna, zegar, termometr.