Jak wybrać odpowiednie etui na telefon?

Zakup kolorowego etui na telefon może być szybkim i łatwym sposobem na spersonalizowanie swojego smartfona i wyróżnienie go w tłumie. Ale to nie jest jedyna funkcja, jaką pełni etui. Niektóre futerały chronią sprzęt i ekran telefonu przed upadkami i żywiołami, a inne służą jako portfel. Ten przewodnik zakupu pomoże Ci znaleźć najlepsze etui na telefon dla Twojego modelu smartfona w oparciu o Twój styl i to, jakie funkcje są dla Ciebie ważne. 

Kompatybilność ma znaczenie

Zanim wybierzesz etui na telefon, musisz upewnić się, że jest ono kompatybilne z rozmiarem Twojego telefonu. Jeśli wybierzesz etui na telefon, które nie jest kompatybilne z Twoim telefonem, nie będzie ono pasować. Na szczęście przekonasz się, że etui pasuje do kilku modeli iPhone’ów, ponieważ ich rozmiary nie zmieniają się zbyt drastycznie na przestrzeni lat. Możesz nawet być w stanie kupić etui na telefon teraz i używać go na najnowszym modelu. Będziesz musiał również zwrócić uwagę na starsze przypadki z funkcjami, których już nie potrzebujesz, takimi jak otwór na gniazdo słuchawkowe. Począwszy od 2017 roku, iPhone’y nie są już dostarczane z gniazdami słuchawkowymi. Prowadzi to do bardziej eleganckiego wyglądu, ale mniejszej użyteczności. Kompatybilność etui na iPhone’a można zazwyczaj znaleźć w opisie ofert online. Warto zapytać sprzedawcę, jeśli nie ma tego wyszczególnionego. Zanim cokolwiek kupisz, upewnij się, że czytasz recenzje. Jest to szczególnie ważne, gdy zamawiasz u sprzedawców zewnętrznych, którzy oferują najniższą cenę, ale niekoniecznie najlepszą jakość. Ważne jest również, aby przeczytać recenzje na temat etui, które Ci przypadły do gustu, aby zobaczyć, co inni ludzie, którzy kupili etui, myślą o jego jakości, trwałości i estetyce. Zwróć uwagę na to, co recenzenci mówią nie tylko o trwałości, ale także o dostępności. Czy łatwo jest dostać się do wszystkich portów i zewnętrznych przycisków? 

Materiał a wytrzymałość etui na telefon

Dla podstawowego poziomu ochrony powinieneś wybrać etui na telefon z materiałem absorbującym wstrząsy, takim jak silikon lub guma. Dla ochrony przed zarysowaniami możesz wybrać cienkie etui typu fit lub skórę węglową. Te pokrowce na telefon chronią tył i boki Twojego smartfona przed zadrapaniami i uszkodzeniami spowodowanymi przez klucze i cząstki kurzu, ale pochłaniają niewiele lub nic podczas upadków. Dlatego używaj ich tylko wtedy, gdy chcesz chronić lakier swojego telefonu. Dla maksymalnej ochrony zalecana jest wytrzymała, gruba powłoka. Mimo że są to nieporęczne pokrowce na telefony komórkowe, są one znacznie lepsze w pochłanianiu wstrząsów i zapobieganiu uszkodzeniom niż wszystkie inne rodzaje ochraniaczy. Zazwyczaj są one wykonane z gumy lub poliwęglanów. W istocie, ten rodzaj etui na telefon komórkowy jest jak zbroja dla Twojego smartfona i najlepiej nadają się dla osób, które używają swojego telefonu w ekstremalnych warunkach. Dokładny wybór, którego dokonasz, zależy od tego gdzie najczęściej używasz swojego smartfona. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na etui gdyż jest to inwestycja na lata.