Kiedy warto kupić zamiennik, a kiedy tusz oryginalny

Drukarki lub wysokiej jakości urządzenia wielofunkcyjne to bardzo potrzebna rzecz w domu lub biurze. W Polsce dużą popularnością cieszą się te od marki HP. Ceniony model to między innymi HP Deskjet 2130. Użytkownicy tego sprzętu biurowego często zastanawiają się nad tym, czy inwestować w oryginalny tusz, czy też skusić się na zamiennik.

Urządzenie HP Deskjet 2130

To urządzenie wielofunkcyjne od marki HP łączy w sobie naprawdę doskonały nowoczesny design z doskonałą funkcjonalnością. To urządzenie to doskonały przykład świetnego stosunku jakości do ceny. Urządzenie HP Deskjet 2130 to zatem drukarka atramentowa, kserokopiarka oraz skaner. Dzięki połączeniu tych wszystkich funkcji w jedno, Urządzenie to nie zabiera dużo miejsca, natomiast doskonale uzupełnia wyposażenie każdego biura. Świetnie nadaje się też po prostu do domu. Dzięki możliwości łączenia się za pomocą WiFi, ten model drukarki HP może po prostu być schowany w szafie, stać na parapecie lub gdziekolwiek, gdzie będzie miał podłączenie do prądu.

HP Deskjet 2130 tusz

Decydując się na zakup tuszu do drukarki HP, trzeba zdawać sobie sprawę z ograniczeń zamienników. To właśnie pozwala podjąć świadomą decyzję. Zamienniki w bardzo wielu przypadkach dobrze się sprawdzają, jednak ich największą wadą jest często mniejsza ekonomiczność podczas wydruku. Korzystając z zamiennika, zwykle możemy wydrukować o określony procent mniej kartek, niż w przypadku tuszu oryginalnego. Poza tym jeżeli chcemy drukować ważne dokumenty, mające znaczenie wizerunkowe na przykład dla firmy czy organizacji, wydruk tuszem oryginalnym będzie prezentował się bardziej atrakcyjnie. Produkt HP Deskjet 2130 tusz oryginalny – pod adresem, to zatem lepszy wybór niż jego zamiennik.