Które atramentowe urządzenie wielofunkcyjne jest dla Ciebie odpowiednie?

Dzisiejszy rynek urządzeń wielofunkcyjnych jest nasycony zarówno urządzeniami wysokiej klasy, jak i tanimi. Przedstawiliśmy kilka najważniejszych różnic pomiędzy atramentowymi a laserowymi urządzeniami wielofunkcyjnymi, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję. Jeśli nie jesteś pewien, który typ urządzenia wielofunkcyjnego jest odpowiedni dla Twojej organizacji, sprawdź najpierw ten artykuł!

Czym jest atramentowe urządzenie wielofunkcyjne?

Najbardziej podstawową formą druku jest druk atramentowy. Ta metoda wykorzystuje dyszę do nakładania atramentu na papier, tkaninę lub inny chłonny materiał. Jest ona często używana do drukowania etykiet i paragonów. Większość atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych w pełni wykorzystuje głowicę drukującą do nanoszenia dokumentów poza arkusz papieru. Jest to preferowana metoda drukowania w porównaniu z laserowymi urządzeniami wielofunkcyjnymi, ponieważ atramentowe urządzenia wielofunkcyjne mogą nakładać atrament na różne rodzaje papieru, od błyszczących papierów fotograficznych po standardowe papiery błyszczące. Dodatkowo, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne może być również wykorzystywane do drukowania obrazów na innych powierzchniach, takich jak plastik, karton, torby papierowe lub inne powierzchnie. Dlatego atramentowe urządzenie wielofunkcyjne może być używane zarówno do drukowania, jak i kopiowania.

Atramentowa vs. laserowa: Który typ drukarki jest dla Ciebie odpowiedni?

Wybierając między atramentowym a laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym, najpierw warto przyjrzeć się funkcjonalności, jakiej potrzebujesz od swojego urządzenia. Chociaż oba typy drukarek mogą być używane do drukowania tekstu i grafiki, laserowe urządzenia wielofunkcyjne najlepiej nadają się do tworzenia wysokiej jakości obrazów. Dodatkowo warto zastanowić się, jak dużo planujesz skanować i drukować, a także jakie źródła planujesz podłączyć do urządzenia wielofunkcyjnego. Jeśli masz głównie źródła cyfrowe, atramentowe urządzenie wielofunkcyjne może być dla Ciebie odpowiednie. Jeśli masz głównie formaty analogowe, możesz rozważyć laserowe urządzenie wielofunkcyjne.