Naprawa Apple Watch SE

apple watch se

   Jak to w życiu bywa, nic nie jest niezniszczalne. Czasem może dojść do wypadku lub po prostu zwykłego, samoczynnego uszkodzenia. W dzisiejszym artykule omówimy, co należy zrobić jeśli uszkodzimy nasz Apple Watch SE. Czy możesz oddać zegarek do naprawy, czy nadszedł czas na nowy? Zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Uszkodzenie szkiełka

    Ekran Apple Watch SE nie powinien łatwo pękać, ponieważ szkło jest wzmocnione. Tańsze modele mają tarczę zegarka wykonaną ze szkła Ion-X, podczas gdy modele ze stali nierdzewnej mają front z szafirowego kryształu. Jest to najtwardszy możliwy rodzaj szkła jaki istnieje. Rzeczywiście, modele szafirowe wydają się lepiej radzić sobie z codziennym życiem. Jeśli rozbijesz ekran Apple Watch, bez względu na to, czy rzucałeś nim w tym czasie, czy nie, wymiana ekranu wydaje się w zasadzie dość łatwa

Zalanie zegarka

   Czy zegarek Apple Watch jest wodoodporny? Jest on wodoodporny, jeśli chodzi o niezbyt wielki kontakt z wodą. Nie jest on wodoszczelny. Jeśli masz problemy z uszkodzonym przez wodę Apple Watch SE daj swojemu zegarkowi kilka dni w stercie saszetek z ryżem lub żelem na kilka dni, a następnie zobacz, jak sobie radzi. Pamiętaj, aby nie podłączać go, w tym czasie do prądu, ponieważ może to stworzyć realne zagrożenie dla Twojego zdrowia lub życia! Jeżeli zegarek nie będzie działał tak, jak wcześniej powinieneś udać się do stacjonarnego punktu wsparcia Apple lub wysłać go do siedziby pomocy.

Co robić w razie innych uszkodzeń?

   Co jeśli bateria nie ładuje się prawidłowo lub ekran jest uszkodzony? Zostanie to objęte gwarancją, a Apple wymieni zegarek, o ile udowodnisz, że nie manipulowałeś z tym. Twój zegarek będzie objęty roczną gwarancją. Pamiętaj, że Apple może nie wymienić uszkodzonego zegarka Apple Watch na ten sam mode.  Firma ogłosiła na przykład, że w niektórych przypadkach i niektórych krajach jej pracownicy zastąpią zegarki Apple pierwszej generacji modelami z serii 1, nowszym i bardziej zaawansowanym urządzeniem z szybszym procesorem. Jest to dość ciekawe i w pewnym stopniu dobre rozwiązanie. Nawet jeśli gwarancja wygasła, nadal możesz uzyskać bezpłatną pomoc Apple. Jeśli na przykład tylna płyta oddzieliła się od korpusu zegarka Apple Watch SE to firma naprawi urządzenie za darmo!

Czy warto naprawiać uszkodzony Apple Watch SE?

   Uszkodzony zegarek nie musi oznaczać dla nas finansowej straty. Jeśli jest on nadal obejmowany gwarancją od Apple, oznacza to, że jego naprawa będzie darmowa. Dlaczego, więc nie warto go naprawić? Istnieją przypadki, w których nasz zegarek nie może już zostać naprawiony za darmo, gdyż następuje utrata gwarancji. Może ona nastąpić po upływie czasu( trwa ona 1 rok) lub po udowodnieniu nam przez producenta wykonania celowego zabiegu uszkodzenia urządzenia. Reasumując naprawa urządzenia, które podlega gwarancji jest zdecydowanie opłacalne, natomiast jeśli nie jej posiadamy możemy spodziewać się wysokich kosztów rzędu od 200 do nawet 1200 złotych. Jest to naprawdę duża kwota, lecz biorąc pod uwagę cenę nowego Apple Watch SE jest ona bardziej opłacalna niż zakup nowego egzemplarza.