Poradnik zakupu poleasingowego monitora: Na co zwrócić uwagę i dlaczego

Nowe monitory są drogie, więc jeśli twój budżet jest napięty lub dopiero zaczynasz, może mieć sens zakup używanego monitora zamiast nowego. Używane monitory mogą być okazją dla tych, którzy wiedzą, czego szukać i gdzie je znaleźć. Jeśli rozważasz zakup poleasingowego monitora, sprawdź te punkty przed dokonaniem zakupu: Czy ma on jakieś oczywiste wady? Ile ma lat? Jaką rozdzielczość obsługuje – i czy jest ona wystarczająca dla Twoich potrzeb? Czy jesteś gotowy, aby zanurzyć się w świecie używanych monitorów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zakupie używanego monitora i jakich cech szukać!

 

Na co zwrócić uwagę kupując poleasingowy monitor?

Kupując używany monitor, należy sprawdzić, czy nadal działa on prawidłowo i nie jest w żaden sposób uszkodzony. Oto kilka cech, na których należy się skupić podczas kontroli poleasingowego monitora przed jego zakupem:

 

Parametry monitora

Najważniejszymi aspektami monitora są rozmiar i rozdzielczość. Rozmiar jest mierzony przekątną ekranu (odległość od jednego rogu do przeciwległego rogu) w calach. Standardowe rozmiary monitorów to 19-calowy (49-cm), 22-calowy (56-cm), 24-calowy (61-cm), 27-calowy (68-cm) i 32-calowy (81-cm). Mniejsze rozmiary monitorów są dobre do sporadycznego użytku lub dla osób, które mają ograniczoną przestrzeń na biurku. Większe rozmiary są dobre dla osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem lub mają do wyświetlenia znaczną ilość danych. Drugą ważną kwestią jest rozdzielczość monitora, która jest mierzona w pikselach. Rozdzielczość określa ilość szczegółów, które mogą być wyświetlane na monitorze. Wyższa rozdzielczość generalnie skutkuje lepszym obrazem, ale niższa rozdzielczość również pozwoli uzyskać odpowiedni obraz. Standardowa rozdzielczość monitorów komputerowych wynosi 1280 x 1024, ale niektóre używane monitory mogą mieć wyższą lub niższą rozdzielczość. Monitor o wyższej rozdzielczości jest lepszy do pracy z grafiką, ale może się okazać, że monitor o niższej rozdzielczości jest odpowiedni do przetwarzania tekstów lub przeglądania Internetu. Należy pamiętać, że im wyższa rozdzielczość monitora, tym więcej zużywa on energii.

 

Gdzie kupić używany monitor?

Poleasingowe monitory można znaleźć na stronach aukcyjnych, w ogłoszeniach drobnych, lub specjalistycznym sklepie jakim jest at-outlet. Możesz również znaleźć przyjaciela lub członka rodziny, który ma stary monitor, który chce sprzedać. Szukając używanego monitora, staraj się znaleźć sprzedawcę, który jest uczciwy i posiada odpowiednią wiedzę. Upewnij się, że monitor jest w dobrym stanie i upewnij się, że sprzedawca może dostarczyć Ci wszystkie niezbędne kable i dokumentację. Internet jest idealnym miejscem do poszukiwania taniego poleasingowego monitora. Będziesz w stanie znaleźć znacznie szerszy wybór, niż byłbyś w stanie znaleźć w swojej okolicy. Plus, można prawdopodobnie uzyskać lepszą ofertę online.

22LFN120D_front_1(1)

Podsumowanie

Nowe monitory są drogie, więc jeśli twój budżet jest napięty lub dopiero zaczynasz, może mieć sens zakup używanego monitora zamiast nowego. poleasingowe monitory mogą być okazją dla tych, którzy wiedzą, czego szukać i gdzie je znaleźć. Kupując używany monitor, sprawdź te punkty przed dokonaniem zakupu: Czy ma on jakieś oczywiste wady? Ile ma lat? Jaką rozdzielczość obsługuje – i czy jest ona wystarczająca dla Twoich potrzeb? Szukając używanego monitora, staraj się znaleźć sprzedawcę, który jest uczciwy i posiada odpowiednią wiedzę. Internet jest idealnym miejscem do poszukiwania używanego monitora.