Charakterystyka monitora lotów

Ponieważ Internet stał się popularny i stał się częścią codziennego życia ludzi, a zwłaszcza, że każdy mógł korzystać z Internetu ze smartfonami podczas podróży, stworzono zupełnie nowe źródła informacji. To była tylko kwestia czasu, aby dane radarowe lotów stały się dostępne dla każdego użytkownika online.

Monitor lotów jest pokazany na interaktywnej mapie świata u góry tej strony. Wszystkie ruchy lotu zarejestrowane przez radar lotów można śledzić w wybranej sekcji mapy. Szczegółowe informacje dotyczące danego lotu można wyświetlić, klikając po prostu jeden z symboli samolotu. Pojawią się informacje dotyczące typu samolotu, aktualnej wysokości lotu i odlotu, a także lokalizacji docelowej. 

Oprócz tych informacji, trasa już przebyta przez samolot jest przedstawiona na mapie jako kolorowa linia. Usługa monitora lotów jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Aby wyszukać konkretny lot, użytkownik może po prostu wpisać numer lotu w polu wyszukiwania i rozpocząć wyszukiwanie.

Sekcja mapy zostanie niezwłocznie zmieniona na region na kuli ziemskiej, w którym obecnie znajduje się samolot. Wyświetlane będą również szczegółowe informacje dotyczące lotu (trasa, lotnisko wylotu i przeznaczenia, typ samolotu itp.). 

Podsumowanie

Skomputeryzowane elektroniczne systemy przyrządów lotniczych mają dodatkowe zalety. Półprzewodnikowy charakter komponentów zwiększa niezawodność. Ponadto mikroprocesory, magistrale danych i wyświetlacze LCD oszczędzają miejsce i wagę. Następujące systemy były opracowywane i stosowane w samolotach przez wiele lat.

Nowe systemy i architektura komputerów z pewnością pojawią się w przyszłości. W celu zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji skomplikowanych samolotów włączono komputery i systemy komputerowe. Oprzyrządowanie lotu oraz monitorowanie silnika i płatowca to obszary szczególnie dobrze nadające się do czerpania korzyści z korzystania z komputerów.