Recenzja iPhone 13 pro max 256gb

Ogólne informacje o iPhone 13 pro max 256gb

   iPhone 13 pro max 256gb to jeden z najnowszych modeli wypuszczonych przez firmę Apple. Zasługuje on na spore uznanie ze względu na masę nowości, które wnosi wraz ze sobą na rynek smartfonów. Ekran OLED o przekątnej 6,7 cala i częstotliwości odświeżania 120 Hz jest fantastyczny: wyraźny, jasny i super gładki, dorównując najlepszym produktom Samsunga. Podobnie jak wcześniej ostre ekrany siatkówki, szybsze ekrany są jak grzechotka: po użyciu bardzo trudno jest się cofnąć. Ale chociaż wygląda świetnie, jego duże rozmiary i solidne boki ze stali nierdzewnej mają jedną wadę: wagę. Zeszłoroczny iPhone 12 Pro Max był już ciężki przy 226g, ale 13 Pro Max jest jeszcze cięższy przy 240g. Bezpośredni konkurenci ważą znacznie mniej dzięki Samsungowi Galaxy S21 Ultra przy 227g i Google Pixel 6 Pro przy 210g, podczas gdy zwykły iPhone 13 Pro waży 204g. Wiele innych telefonów ma mniej niż 200g, a różnica jest dość zauważalna.

Specyfikacje urządzenia

    Urządzenie to jest urozmaicone w wiele nowoczesnych elementów. Zaczynając ekran posiada 6,7 cala i jest to Super Retina XDR z ProMotion. Procesor to nic innego niż Apple A15 Bionic, a RAM to aż 6 GB. Pamięć telefonu to 256gb. System operacyjny to IOS 15. Warto wspomnieć też o potrojeniu tylnej kamery i udoskonaleniu przedniego aparatu, co z pewnością wpływa na pozytywny całokształt telefonu. W łączności zastosowano innowacyjną sieć 5G, wi-fi, NFC, Bluetooh oraz kilka innych. Telefon jest także wodoodporny do głębokości kilku metrów przez czas przybliżony do godziny. Jego wymiary to 160,8 x 78,1 x 7,7 mm. Waga wynosi zaledwie 240g.

Ulepszona żywotność baterii

  Model ten posiada niesamowicie udoskonaloną baterię. Świadczy o tym kilka faktów. Mianowicie telefon wytrzymuje grubo ponad 48 godzin na baterii, wymagając ode jedynie całkowitego ładowania go co trzeci dzień. Oczywiście wszystko to jest możliwe podczas długotrwałego użytku urządzenia ze wszystkimi aplikacjami włączonymi w tle. To solidny wynik o ponad sześć godzin dłużej niż mniejszy 13 Pro, który przypadnie do gustu nawet największym krytykom.

System IOS 15

  iPhone 13 Pro Max jest dostarczany z systemem iOS 15, który działa na wszystkich smartfonach Apple od iPhone’a 6S z 2015 roku i nowszych, w tym 13 Pro. Oprogramowanie ma kilka dodatków do większego ekranu, takich jak dwupanelowe widoki w kalendarzu, aplikacja ustawień i inne, gdy jest trzymane w orientacji poziomej. 

Podsumowanie

  iPhone 13 Pro Max to niesamowicie innowacyjne urządzenie z wielkim ekranem, udoskonaloną żywotnością baterii oraz niestety najwyższą ceną spośród wszystkich smartfonów od Apple. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego modelu to bądź świadomy tego, iż pomimo wysokich kosztów jest on tego wart. Pomoże Ci on w wielu aspektach Twojego życia oraz sprawi, że będzie ono o wiele bardziej komfortowe. Jego najnowsze funkcje są czymś czego potrzebuje każdy użytkownik systemu IOS. Ponadto będziesz oszczędzał nieco więcej na energii ze względu na jego obszerną baterię.