Dlaczego warto wybrać serwer w chmurze

Serwery dedykowane od lat były wykorzystywane przez ludzi, którzy zdecydowali się założyć własną działalność. Jednak kiedyś była to jedyna możliwa opcja i przedsiębiorcy mogli tylko kupić lub wynająć serwer. Najczęściej na samym początku działalności niestety tylko na wynajem było stać danego założyciela działalności i dopiero po czasie było wiadomo jasno jakie minusy to za sobą ciągnie i jak wiele tracimy czasu na tym, że musieliśmy dzielić się zasobami serwera z innymi użytkownikami.

Przewaga serwera w chmurze

Serwer w chmurze (przykład: https://www.onexgroup.pl/serwery) eliminuje wszystkie minusy, które mogliśmy zauważyć korzystając z serwerów dedykowanych. Przede wszystkim korzystając z nowej opcji nie musimy martwić się o fakt, że w okresach kiedy to, sklepy czy inne branże korzystające z serwerów VPS mają wzmożony natłok pracy spowolni to pracę naszej firmy.

Serwer w chmurze daje oddzielne parametry i zasoby każdemu użytkownikowi przez co nawet jeśli inne firmy korzystają z zasobów nadmiernie w danym okresie to my w żaden sposób tego nie odczujemy.

Kolejną niewątpliwą zaletą serwera w chmurze jest fakt, że nie mamy określonej i ściśle narzuconej stawki za dane, które być może nawet nie zostaną w pełni wykorzystane. Biorąc mniejszy pakiet możemy spotkać się jednak z sytuacją, że będzie niewystarczający. Obie opcje są więc niekorzystne. Jeśli chodzi natomiast o serwer w chmurze to płacimy tylko za to co realnie zużyjemy i jeśli w którymś momencie zajdzie potrzeba, że będziemy potrzebować większych zasobów to bez problemu w kilka chwil powiększymy dostępne nam opcje.