Fotele gamingowe – jak wybrać?

W przypadku graczy, którzy spędzają każdego dnia długi czas przed ekranem monitora, a zwłaszcza w przypadku e sportowców bardzo ważny jest zakup odpowiednio dopasowanego fotela gamingowego. Taki fotel pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy, a także zachowanie dobrej kondycji i zdrowia kręgosłupa na długo.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel?

Najlepsze fotele dla graczy posiadają konstrukcję, która umożliwia odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów, tak by odpowiadały one indywidualnym potrzebom użytkownika. Warto pamiętać o tym, że każda osoba korzystająca z komputera ma nieco inną budowę, w związku z tym, aby dopasować fotel idealnie do swoich potrzeb trzeba pomyśleć o czymś więcej niż tylko wzrost. W przypadku dobrze dopasowanego fotela istotne jest również pamiętanie o parametrach takich jak długość nóg i ramion, a także proporcje osoby, która go używa.

fotel gamingowy – czerwono-czarny

Idealny fotel gamingowy powinien mieć więc nie tylko możliwość dopasowania wysokości, ale zapewniać dopasowanie w wielu miejscach. Powinien mieć regulowane oparcia dla ramion, pod względem wysokości, rozstawu i kąta nachylenia. Powinien mieć również regulowaną głębokość – a więc oparcie powinno przesuwać się w przód i w tył, a nie tylko pochylać podróżnymi kątami. Niektóre fotele gamingowe wyposażone są również w podnóżki, które również mogą być regulowane. Bardzo istotny jest w tego rodzaju fotelach zagłówek, a także przesuwalne poduszki będące podparciem dla kręgosłupa wymuszającym prawidłową, anatomiczną pozycję.

Jak wybrać krzesło gamingowe – materiały

W przypadku profesjonalnych foteli dla graczy istotna jest nie tylko konstrukcja, ale także zastosowane w produkcji materiały. Tworzywo użyte w produkcji elementów konstrukcyjnych są odpowiedzialne za wytrzymałość i trwałość fotela, a materiały obić mają bardzo duży wpływ na komfort i wygodę użytkowania. Poleca się zwłaszcza fotele, których obicia wykonane zostały z nowoczesnych tworzyw sztucznych, które zapewniają bardzo dobrą wentylację, oraz wygodę, a także są bardzo odporne na różnego rodzaju zabrudzenia