iPhone 13 – specyfikacja i funkcje smartfona Apple

Każda premiera iPhone’a stawała się najbardziej rozpoznawalnym smartfonem na świecie. iPhone’y szybko stały się urządzeniami, które ludzie trzymają w rękach, gdy chcą się połączyć ze swoimi bliskimi. Chcą być na bieżąco najbardziej ekskluzywną rozrywkę. Chcą być produktywni i uspołecznieni. Krótko mówiąc, chcą być właścicielami iPhone’ów, które na to wszystko i więcej pozwalają.

iPhone 13: nowa odsłona na rok 2021

Jak iPhone pozostaje najbardziej rozpoznawalnym smartfonem na świecie z każdym nowym wydaniem? Wszystko sprowadza się do marketingu, reklamy i budowania marki. Marketing iPhone’a z powodzeniem pozycjonuje go jako „najnowszy i najwspanialszy” produkt technologiczny. Dziś mamy do czynienia z modelem oznaczony jako iPhone 13.

W pudełku z telefonem iPhone znajduje się sam telefon, ładowarka do iPhone’a, przejściówka do słuchawek, podstawowy zestaw wkładek dousznych oraz etui podróżne. Znajduje się także kilka akcesoriów, które są opcjonalne, na przykład osłona ekranu, zewnętrzna bateria i ładowarka samochodowa.

Specyfikacja urządzenia

Apple iPhone 13 REDUkład Bionic A15 znajdujący się w urządzeniu jest rzeczywistości zbiorem sześciu niewiarygodnie małych rdzeni procesora, które dla uproszczenia nazwalibyśmy sześcioma „mózgami” (lub „mikrokontrolerami”). Pracując razem, przetwarzają dane z niesamowitą szybkością. Zarządzają każdym procesem w telefonie, w tym współpracą aparatu z procesorem, zarządzaniem energią, działaniem ekranu i głośników, dźwiękiem i FaceTime oraz jednoczesnym działaniem wielu aplikacji.

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji telefon może działać wydajniej i ograniczyć zużycie energii. Oznacza to także, że nowy iPhone 13 może wykonywać zadania szybciej niż inne telefony lub uruchamiać wiele aplikacji w tym samym czasie. Co więcej, czip jest wspierany przez kartę graficzną, która posiada 5 rdzeni. Całość jest uruchomiona w pamięci wbudowanej, która obejmuje od 128 do nawet 1 TB miejsca. Telefon ma 4 GB RAM, ale istnieje wersja wyższa (Pro), gdzie tej pamięci jest więcej.

Telefony te obsługują wideo 4K, mają nową generację ekranów Super Retina XDR. Nagrywają wideo przez aparat tylny 12 Mpix i drugi o tej samej rozdielczości.

Technologia ceramic shield zastosowana w 6,1-calowym ekranie stanowi dodatkową warstwę ochrony. Wykonana jest z powłoki tlenku cyrkonu, która zasadniczo pomaga chronić ekran przed zarysowaniami. Według Apple, zwiększa twardość ekranu o 50% i jest w stanie wytrzymać upadki na beton.

Jeśli interesuje nas cena, to na tę chwilę jest to ponad cztery tysiące, jednak jeśli czytasz to później, koniecznie sprawdź ofertę tutaj: https://ispot.pl/iphone-13.

Łączność w iPhone 13 – kluczowe nowości

Szybkość połączenia internetowego w iPhone’ach jest bardzo duża, a jednym z powodów jest fakt, że iPhone korzysta z sieci Wi-Fi w najnowszym standardzie charakterystycznym dla wysokowymagających routerów. Wi-Fi to protokół komunikacji bezprzewodowej, który jest używany do wymiany danych między urządzeniami i punktami dostępu.

iPhone ten obsługuje standard 5G, który pozwala utrzymać jeszcze stabilniejsze i szybsze połączenie. Co więcej, obsługiwane jest kilkanaście zakresów LTE. Można też płacić zbliżeniowo przez NFC i korzystać z Bluetooth w najnowszej wersji.