Jak działa deska elektryczna?

Zamontowany jest w niej silnik akumulatorowy. Sterowanie tego rodzaju urządzeniem opiera się poprzez ruchy ciała. Jednorazowe ładowanie baterii w ciągu dnia dopuszcza na pokonanie nawet kilkudziesięciu kilometrów. Sposób sterowania jest zależny od konkretnego modelu:
– sterowanie dzięki ruchom ciała: przechylanie się do przodu, by ruszyć z miejsca, przechylanie do tyłu wywołuje jazdę w tył. Skręca się za pomocą naporu stóp na podesty,
– sterowanie dzięki pilotowi, co jest bardzo popularne w tańszych modelach,
– sterowanie za pomocą smartfona. Niektórzy producenci wykonują aplikacje, które pozwalają na sterowanie deską elektryczną.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu?

Deska elektryczna wiąże się z wydatkiem do kilkuset złotych. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora – im większa tym lepiej, dzięki temu wycieczki będą o wiele dłuższe. Kolejna kwestia to prędkość. W tańszych modelach to kilkanaście kilometrów na godzinę, natomiast lepsze deskorolki proponują prędkość do 50 kilometrów. Dzieciakom warto wybierać wolniejsze i solidniejsze w trosce o ich bezpieczeństwo. Moc deskorolki elektrycznej jest też bardzo ważną rzeczą. Tanie modele mają słaby silnik, natomiast lepsze deskorolki, o wyższej mocy posiadają prędkość nawet do 60 kilometrów.

Czy deska elektryczna jest bezpieczna?

Dość sporo osób zastanawia się nad tym przed zakupem. Nieodpowiednie używanie jej może skończyć się niebezpiecznym upadkiem. Jazda jest trochę bardziej skomplikowana niż na klasycznej deskorolce. Jeśli planujemy zakup dla dziecka to odpowiednio je pilnujmy, albo chociaż na początkowych chwilach nauki jazdy.