Jak ozdobić wnętrze łańcuchem choinkowym?

Jak sprawić, aby nasze wnętrze zyskało przytulnego, świątecznego klimatu? Zdecydowanie warto zainwestować w łańcuchy na choinkę. I to nie tylko w celu przyozdobienia świątecznego drzewka! Istnieje wiele pomysłów na wykorzystanie lampek choinkowych.

Jak wybrać odpowiedni łańcuch na choinkę?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie chcemy umiejscowić lampki. Głównym parametrem na jaki warto zwrócić uwagę jest z pewnością długość łańcucha. Dlatego dobrze jest odpowiednio wymierzyć miejsce, w którym chcemy go zawiesić i podczas wybierania lampek nie stresować się, że kupimy za krótki bądź za długi łańcuch choinkowy.

Prezentowane ozdoby choinkowe

Innym aspektem jest kolor światełek. Obecnie istnieje szerokie spektrum możliwości i łańcuchy choinkowe można dostać niemalże w każdym kolorze. Ostatnio bardzo modne stały się jednokolorowe lampki choinkowe. Sprawiają, że wnętrze nabiera świątecznego klimatu, ale jednocześnie nie zaburza to harmonii pomieszczenia.

Gdzie zawiesić łańcuch na choinkę?

Zgodnie z nazwą, większość osób wiesza łańcuch choinkowy zgodnie z jego przeznaczeniem – na świąteczne drzewko. I to zdecydowanie oddaje świąteczny klimat. Ale warto zapoznać się z innymi propozycjami umiejscowienia świątecznych światełek.

Wokół lustra. Ten motyw stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Lustro owinięte łańcuchem choinkowym prezentuje się naprawdę zjawiskowo! Jeśli wybierzemy lampki w jednym kolorze, na przykład białym, taki łańcuch choinkowy może wisieć i przez cały rok, ciesząc nasze oczy.

Innym pomysłem jest zawieszenie lampek na ramie łóżka. Pokój dzięki temu rozświetli się i dodatkowo stanie się przytulniejszy. Warto rozważyć te niekonwencjonalne propozycje zawieszania łańcuchów choinkowych i cieszyć się ciekawie ozdobionym wnętrzem.