Uniwersalna skrzynka metalowa

System monitoringu lub też system alarmowy, zainstalowany w domu lub w firmie lub też, na zewnątrz, w dużym przedsiębiorstwie będzie działał bezawaryjnie w momencie kiedy poszczególne jego elementy będą odpowiednio zabezpieczone. Idealnie w tym zadaniu sprawdzają się wszelkiego rodzaju metalowe obudowy i skrzynki metalowe.

Co ukrywa się w skrzynkach metalowych?

Skrzynka metalowa jest wybitnie przeznaczona do zainstalowania w niej centralki danego systemu. Tego rodzaju skrzynki mają specjalne zabezpieczenia, w tym antysabotażowe, zamki bębenkowe, ochronę przed wilgocią. Stal, z której produkowane są tego typu obudowy jest nierdzewna, ocynkowana i dodatkowo odporna na różnego rodzaju wgniecenia i próby manipulacji przez osoby trzecie. Wielkości takich skrzynek są różne i zawsze można dobrać idealny rozmiar do wielkości danej centralki. Centralka to serce całego systemu a więc jej zabezpieczenie musi być idealne i perfekcyjne.

Co ukrywają obudowy metalowe?

W obudowach metalowych kryją się natomiast odpowiednie moduły systemowe, syreny alarmowe i kamery. Dzięki zastosowaniu specjalnych i dobrze dopasowanych metalowych obudów można z powodzeniem zastosować kamery przeznaczone do instalowania wewnątrz, na zewnątrz.
Systemy monitoringu w dużej mierze działają w oparciu o odpowiednie moduły, gdy te moduły są odpowiednio zabezpieczone nic nie grozi danemu systemowi, działa on bezawaryjnie. Producenci metalowych skrzynek produkują coraz to lepsze i mocniej zabezpieczające obudowy i skrzynki.