Jak wybrać i zainstalować tusz HP 653?

Drukarki HP są jednymi z najbardziej popularnych w Polsce i na świecie. Jednak jak każda drukarka, wymaga wymiany tuszu od czasu do czasu. O takiej procedurze mówimy jedynie w odniesieniu do drukarek atramentowych. W przypadku wersji laserowych wymianie podlega toner. 

Tusz HP 653 możemy bez problemu kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak również w internecie. Zanim jednak rozpoczniemy zakupy, powinniśmy sprawdzić czy posiadamy ten konkretny model drukarki. Zazwyczaj jest on wyszczególniony na frontowej płycie z przyciskami, jednak nie zawsze ma to miejsce. Wtedy dobrze jest sprawdzić to w komputerze, do którego drukarka jest podłączona.

Tam będziemy mogli dowiedzieć się dokładnej nazwy modelu, co pomoże nam przy wyborze tuszu HP 653. W czasie zakupu będziemy pewni, że zamawiamy dokładnie taki tusz, jaki jest nam potrzebny. Gdy już mamy nowe pojemniki w rękach, możemy przejść do etapu ich instalowania w drukarce.

Wyróżniamy dwa sposoby wymiany tuszu. Pierwszym z nich jest wymiana kompletnych głowic, natomiast w drukarkach innego typu wymieniamy jedynie specjalne pojemniki, tak zwane kartridże. Najpierw sprawdźmy jakiego rodzaju mamy tusz HP 653 Zamiennik oryginalnego może być wykonany w taki sposób, że wymianę będziemy musieli przeprowadzić w nieco inny sposób.

Zazwyczaj też tego typu tusze są o wiele tańsze, co ma znaczenie jeżeli chcemy taniej eksploatacji naszej drukarki HP. Instalację rozpoczynamy od usunięcia starych pojemników z wnętrza drukarki. Warto robić to w rękawiczkach oraz rozłożyć na biurku chusteczki lub ręczniki jednorazowe. Następnie możemy zainstalować nasze nowe tusze HP 653 zamienniki lub oryginalne, zależnie jakie kupiliśmy.

Najpierw odbezpieczamy miejsca skąd tusz ma być podawany do drukarki, a dopiero później wsuwamy kartridże na swoje miejsce. Pamiętajmy by nie pomylić kolorów, ponieważ wtedy możemy nieodwracalnie uszkodzić urządzenie.