Nieoczywiste funkcje telewizora

Gdy kupuje się nowy telewizor, każdy patrzy w głównej mierze na to, jaka jest jego przekątna, jaką posiada rozdzielczość, czy też, jakiej jest po prostu marki. A jak się okazuje, nawet najlepsze telewizory 4k mogą być dodatkowo wyposażone w kilka ciekawych funkcji, które skutecznie poprawią jeszcze bardziej komfort i przyjemność korzystania z danego modelu. O jakich funkcjach konkretnie mowa?

Podświetlenie telewizora

telewizory

Jedną z najbardziej efektownych dodatkowych funkcji jest tzw. Ambilight, czyli podświetlenie telewizora. Realizowane jest to przez dwa, trzy, a nawet cztery rzędy diod led, które umieszczone są po bokach telewizora. Diody te wyświetlają kolory odpowiadające temu, co się w danej chwili dzieje na ekranie. Dzięki temu uzyskuje się efekt bardzo przyjemnej wizualnie poświaty, co rewelacyjnie sprawdza się podczas oglądania telewizji.

Sterowanie głosowe

Często zdarza się taka sytuacja, gdy nie wiadomo gdzie się zagubił pilot lub też znalazło się taką pozycję na kanapie, gdy zbrodnią byłoby ją utracić tylko po to, aby sięgnąć po pilot do telewizora ze stolika. Dla takich właśnie leniuchów producenci przygotowali funkcje sterowania głosowego, co jest rewelacyjną sprawą, szczególnie gdy nie chce się szukać jakiegoś programu, tylko włączyć go prostą komendą. Sprawdź ofertę tutaj.

Smart TV

Choć smart tv stał się już od jakiegoś czasu standardem, nadal warto o nim przypominać, ponieważ są telewizory go pozbawione. Jest to funkcja, dzięki której telewizor podłączony jest do internetu i ma możliwość ściągania do swojej pamięci licznych aplikacji rozszerzających jego funkcje.