Choć głośniki bezprzewodowe biją rekordy popularności, to jednak w dalszym ciągu ich użytkownicy, a także osoby dopiero zamierzające kupić jeden z nich, zupełnie nie wiedzą, jakimi cechami powinny się takie głośniki charakteryzować.
Metoda łączenia
Jak sama nazwa wskazuje, głośniki bezprzewodowe charakteryzują się tym, że odtwarzają dźwięk pomimo braku połączenia ich przewodem ze źródłem dźwięku. Oznacza to jednak, że w jakiś sposób muszą się połączyć. Jaka metoda będzie najlepsza? Na rynku wiele jest protokołów i technologii umożliwiających takie połączenie, lecz nie da się ukryć, że zdecydowanie poleca się w tym wypadku głośniki bluetooth. Jest to protokół przede wszystkim bardzo popularny, więc jednocześnie niezwykle uniwersalny więc można przy jego pomocy połączyć się nie tylko z telefonem, lecz również i z domowym sprzętem grającym.
Jaka ochrona?
Głośniki bluetooth, które jak wiadomo, używane będą w przeważającej większości poza domem, są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia niż te domowe. Oznacza to, że muszą posiadać również zupełnie innego rodzaju obudowę. Co grozi takiemu głośnikowi? Przede wszystkim upadek i roztrzaskanie się. Modele domowe stoją stabilnie w jednej pozycji i w jednym miejscu. Wersje mobilne są cały czas przenoszone i przestawiane. Nietrudno więc o ich upuszczenie. Innego rodzaju bardzo dużym zagrożeniem są również opady deszczu. Zwykły głośnik bardzo szybko by się zniszczył, gdy popada na niego choćby niewielki deszcz. Modele przenośne muszą być w pewnym stopniu wodoodporne, aby nie doznały w takiej sytuacji uszkodzenia.