Głośniki bezprzewodowe – jak kupić dobry model?

Choć głośniki bezprzewodowe biją rekordy popularności, to jednak w dalszym ciągu ich użytkownicy, a także osoby dopiero zamierzające kupić jeden z nich, zupełnie nie wiedzą, jakimi cechami powinny się takie głośniki charakteryzować.

Metoda łączenia

głośniki bezprzewodowe
najlepsza oferta na e-sas

Jak sama nazwa wskazuje, głośniki bezprzewodowe charakteryzują się tym, że odtwarzają dźwięk pomimo braku połączenia ich przewodem ze źródłem dźwięku. Oznacza to jednak, że w jakiś sposób muszą się połączyć. Jaka metoda będzie najlepsza? Na rynku wiele jest protokołów i technologii umożliwiających takie połączenie, lecz nie da się ukryć, że zdecydowanie poleca się w tym wypadku głośniki bluetooth. Jest to protokół przede wszystkim bardzo popularny, więc jednocześnie niezwykle uniwersalny więc można przy jego pomocy połączyć się nie tylko z telefonem, lecz również i z domowym sprzętem grającym.

Jaka ochrona?

Głośniki bluetooth, które jak wiadomo, używane będą w przeważającej większości poza domem, są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia niż te domowe. Oznacza to, że muszą posiadać również zupełnie innego rodzaju obudowę. Co grozi takiemu głośnikowi? Przede wszystkim upadek i roztrzaskanie się. Modele domowe stoją stabilnie w jednej pozycji i w jednym miejscu. Wersje mobilne są cały czas przenoszone i przestawiane. Nietrudno więc o ich upuszczenie. Innego rodzaju bardzo dużym zagrożeniem są również opady deszczu. Zwykły głośnik bardzo szybko by się zniszczył, gdy popada na niego choćby niewielki deszcz. Modele przenośne muszą być w pewnym stopniu wodoodporne, aby nie doznały w takiej sytuacji uszkodzenia.