Sprzęt do gamingu w przystępnej cenie

Nowoczesne gry komputerowe mają bardzo duże wymagania, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządny sprzęt gamingowy. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowego komputera do grania.

Na jakim sprzęcie gamingowym warto się skupić?

W dzisiejszych czasach grać można nie tylko na konsoli i komputerze stacjonarnym, ale również na laptopie. Producenci sprzętu komputerowego coraz częściej oferują swoim klientom laptopy gamingowe. Jest to doskonały wybór dla graczy, którzy nie chcą rezygnować ze swojej ulubionej rozrywki w czasie podróży. Dobry sprzęt gamingowy musi być oczywiście wydajny. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na procesor i kartę graficzną. Tani sprzęt gamingowy powinien posiadać przynajmniej procesor czterordzeniowy, i kartę graficzną na poziomie GeForce GTX lub Radeon RX. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas grania przydać może się również porządny dysk twardy i pojemna pamięć RAM. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać szybki dysk SSD.

sprzęt gamingowy

Laptop gamingowy

Osoby, które cenią sobie mobilność powinny wybrać przenośny komputer gamingowy. Oprócz sprzętu należy zwrócić uwagę również na oprogramowanie. Do nowych gier doskonale nadaje się system Windows 10. To właśnie na nim bez problemu będzie można zainstalować i uruchomić najnowsze tytuły. Nowoczesne laptopy gamingowe wyróżniają się bardzo dużą mocą obliczeniową, dlatego też bez problemu poradzą sobie z najnowszymi tytułami. Tani sprzęt gamingowy powinien posiadać procesor i7 albo i9. Podczas grania ważną rolę odgrywa również ekran. Najlepiej wybrać ekrany o rozdzielczości Full HD albo 2K. Na półkach sklepowych coraz tańsze są również wyświetlacze w rozdzielczości 4K, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Dobry monitor to inwestycja na lata, dlatego też nie warto oszczędzać na tym elemencie.