Smartony są wszędzie. W każdym zakątku naszego świata miliony użytkowników korzystają codziennie z tego dobrodziejstwa współczesnej techniki. Dość powiedzieć, że coroczna sprzedaż tych urządzeń na całym świecie liczona jest w setkach milionów egzemplarzy. Smartfony zasadniczą są minikomputerami, które można zabrać ze sobą w każdej sytuacji. Posiadają szeroko rozwinięte możliwości, dzięki czemu są niezwykle użyteczne w codziennym życiu.
Wszystko to dzięki pamięci
Mało kto jednakże zastanawia się co by było, gdyby z elementów składowych smartfonów usunąć pamięć, czyli możliwość elektronicznego zapisu danych. Większość funkcjonalności smartfonów w takiej sytuacji przestałaby działać. Na szczęście taka sytuacja może się zdarzyć jedynie w wypadku zrzucenia bomby magnetycznej, czego raczej nikt nie przewiduje.
Pamięć wykorzystywana przez smartfony dzieli się na dwa rodzaje – wewnętrzną (wbudowaną) i zewnętrzną (wymienną). Ta pierwsza jest zaimplementowana bezpośrednio przez producenta do wnętrza każdego urządzenia. Ta druga ma postać wymienną, wkładaną do specjalnego slotu w telefonie jako karta pamięci do telefonu. Takie rozwiązanie pozwala np. korzystać z kolejnej karty, gdy wolna przestrzeń na dotychczasowej zostanie zapełniona. Koniecznie zapoznaj się z ofertą https://www.sferis.pl/karty-pamieci-do-smartfonow-2131.
Karty różnych rodzajów
Historia rozwoju telefonii komórkowej to również historia ewolucji karty pamięci do telefonu. Nie od razu bowiem na rynku pojawiła się karta pamięci microSD, jaka jest obecnie stosowana w zdecydowanej większości smartfonów dostępnych na rynku. Wcześniej bowiem co najmniej równie popularne były karty pamięci do telefonu w formatach: SD, mini SD oraz MMC.
Pierwszy, stosowany w początkach format to oczywiście SD. Równolegle do niego funkcjonowała karta pamięci MMC. Obie były bardzo wygodne w użytkowaniu, niemniej wraz z rozwojem możliwości telefonów dostępna na nich przestrzeń, a także ich duże rozmiary, były dość sporym ograniczeniem. Z tego też powodu na rynku pojawiła się karta pamięci do telefonu w formacie miniSD, a w kilka lat później karta microSD. O wiele mniejsze rozmiary i o wiele większa pojemność w porównaniu ze starszymi modelami kart pamięci – to podstawowe wyróżniki tych formatów.