Czym jest smartband?

Bieganie dawno już przestało polegać tylko na włożeniu butów, wygodnego stroju i pójściu biegać. Obecnie bieganie to również gadżety elektroniczne, które teoretycznie mają za zadanie pomóc i poprawić trening, aby stał się on bardziej wydajny i bezpieczny dla zdrowia. I o dziwo to faktycznie się sprawdza.

Elektronika w natarciu

Służą do tego urządzenia, które rynek nazwał smartbandami, czyli opaskami elektronicznymi na rękę, nieco przypominającymi smartwatche. Nie posiadają jednak tak zaawansowanych funkcji jak one, dlatego są znacznie tańsze, lżejsze i prostsze w konstrukcji, jednak mimo wszystko zapewniają wszystkie potrzebne do treningu funkcje.

A jakie to są funkcje? Przede wszystkim te pozwalające mierzyć postępy i czuwać nad stanem zdrowiem, dlatego też w typowym smartbandzie znajdzie się:

– pulsometr

– krokomierz

– miernik przebytej odległości

– miernik spalonych kalorii

– czas treningu

Całość prezentowana jest na miniaturowym wyświetlaczu, który znajduje się na opasce na rękę, więc podczas treningu zupełnie nie czuje się posiadania czegokolwiek na ręce, a w razie potrzeby wszystko prezentowane jest w bardzo czytelny i przejrzysty sposób.

Jaki model wybrać?

Gdy już dostrzeże się ogromne zalety takiego urządzenia nadejdzie pytanie ale jaki model właściwie nabyć. Zdecydowanie polecić można xiaomi mi band 2, który posiada wszystkie wspomniane wyżej funkcje, a dodatkowo ma kilka bardzo przydatnych usprawnień względem konkurencji.

Chodzi tu przede wszystkim o możliwość sparowania go z posiadanym smartfonem i uzyskania możliwości powiadamiania użytkownika o nadchodzących połączeniach telefonicznych, bądź wiadomościach tekstowych poprzez wibrowanie opaski. Jest to bardzo przydatna rzecz, ponieważ w czasie treningu rzadko kiedy można się zorientować o czyjejś potrzebie kontaktowania się.

Po drugie xiaomi mi band 2 posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Wszystkie te funkcje można zakupić za około 100 złotych, co biorąc pod uwagę możliwości i konkurencje, czyni tę opaskę jedną z najlepszych produktów tego typu na rynku.