Jak wybrać słuchawki True Wireless?

Z racji tego, że technologia słuchawek bezprzewodowych jest coraz bardziej popularna, to na polskim rynku można bez trudu znaleźć coraz więcej modeli słuchawek. Trudności może więc sprawić wybranie tych najlepszych, które najbardziej odpowiadałyby potrzebom użytkownika. Jak je wybrać? Jakie parametry są ważne?

Maksymalny czas pracy

Słuchawki True Wireless (https://www.emanta.pl/sluchawki-tws) są zasilane przy pomocy akumulatora. Skoro nie mają przewodów, to nie ma możliwości ładowania ich i równoczesnego używania. Z tego właśnie powodu bardzo ważnym aspektem jest maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. Określa się go w godzinach. Im jest on dłuższy, tym lepiej. Warto zwrócić na niego uwagę. Jeśli maksymalny czas będzie krótki, to słuchawki więcej czasu będą musiały spędzić w bazie ładującej, a ich używanie będzie utrudnione.

Zasięg

Jest to odległość, na jaką można odejść ze słuchawkami True Wireless od nadajnika sygnału i wciąż słuchać bez zakłóceń. Nadajnikiem może być każde urządzenie wyposażone w Bluetooth, które zostało sparowane ze słuchawkami. Najczęściej jest to komputer lub smartphone.

Wbudowany mikrofon

Słuchawki wyposażone we wbudowany mikrofon mogą służyć do wykonywania połączeń i prowadzenia rozmów. To propozycja dla tych, którzy chcą rozmawiać przez telefon i mieć wolne ręce. Jest to bardzo popularna funkcja, ale nie jest obowiązkowa dla słuchawek bezprzewodowych. Warto zwrócić na nią uwagę, bo z całą pewnością podnosi komfort użytkowania sprzętu. Dzięki niej można wygodnie rozmawiać przez telefon w czasie joggingu.