Jakie korzyści płyną z e-commerce?

Celem platformy e-commerce jest umożliwienie posiadania w pełni funkcjonującego sklepu internetowego, w którym klienci mogą kupować produkty i usługi. Istnieje kilka różnych rodzajów platform e-commerce. Wiele z nich jest dostępnych w formacie kreatora stron internetowych, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. 

Czy potrzeba specjalisty do e-commerce?

Kreator stron internetowych może dać możliwość zrobienia wszystkiego samodzielnie przy minimalnej pomocy specjalisty lub samemu przy minimalnej wiedzy, dzięki czemu budowanie witryny jest dziecinnie proste. Warto zainteresować się e commerce. Sklep internetowy z całą pewnością dużo zyska na tym zabiegu.

Jakie są zalety i wady platform e-commerce opartych na subskrypcji?

platforma e commerce

Model biznesowy e-commerce oparty na subskrypcji jest droższy niż tradycyjne platformy e-commerce, ale zawiera wiele przydatnych funkcji. Plusy obejmują opcje bramek płatności online do przetwarzania płatności kartą kredytową i PayPal, szyfrowanie certyfikatu SSL, obsługę podatkową, powtarzające się przychody, skalowalność, hosting i wiele innych. Z drugiej strony platformy e-commerce oparte na subskrypcji zwykle wymagają wiedzy technicznej i mogą być kosztowne, jeśli posiada się sklep internetowy o dużym ruchu.

Jakie są zalety i wady platform e-commerce typu open source?

  • Opcje platformy e-commerce typu oprogramowanie jako usługa (SaaS) zyskują na popularności, ale ich ceny również rosną. 
  • Firmy szukają sposobu na zachowanie korzyści płynących z korzystania z dużej witryny e-commerce bez wygórowanej ceny, w której pojawiają się opcje platformy open source.
  • Warto mieć usługę e commerce. Sklep może pozyskać nowych klientów.