Przydatne akcesoria dla graczy – myszki gamingowe

Kluczowym elementem przygotowania do długiej sesji gamingowej jest odpowiednie dostosowanie najbliższego otoczenia gracza. Kwestia ta obejmuje zarówno posiadanie do dyspozycji właściwie przystosowanych mebli – biurka i komfortowego fotela, jak i zgromadzenie wszelkich przydatnych graczowi akcesoriów uprzyjemniających rozgrywkę. Wśród tego typu gadżetów dedykowanych graczom, popularnością cieszą się myszki gamingowe – ergonomiczne, zaprojektowane z dbałością o komfort użytkownika nawet przy długo trwającej grze, wyróżniające się nowoczesnym, drapieżnym designem. Łączą aspekty wizualne i przydatność w formie praktycznego gadżetu.

Mysz z przewodem czy bez?

Najogólniej, myszki gamingowe Manta podzielić można na przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze cechuje stabilne połączenie z komputerem, brak uciążliwych zakłóceń i ryzyka nagłego wyczerpania baterii w najmniej odpowiednim ku temu momencie. Druga grupa urządzeń z kolei cieszy się popularnością ze względu na towarzyszącą użytkowaniu swobodę manewrowania. Z myszą bezprzewodową łatwiej jest ponadto utrzymać porządek na biurku, a w czerpaniu radości z rozgrywki nie przeszkadza plączący i zaczepiający się o inne przedmioty kabel.

Liczba przycisków – czy więcej znaczy lepiej?

Istotną cechę myszek gamingowych stanowią dodatkowe przyciski, które, zależnie od modelu myszy, mogą występować w liczbie nawet kilkunastu. O ile przy większości strzelanek, strategii czy symulatorów dodatkowe przełączniki nie są powszechnie wykorzystywane, o tyle przy niektórych gatunkach gier tego typu wyposażenie może okazać się przydatne. Dobry przykład mogą stanowić gry typu MOBA – mysz z wieloma dodatkowymi przyciskami ułatwi graczowi wygodne sterowanie postaciami.