Tablet graficzny Wacom

Ważnym elementem w pracy każdego grafika jest niewątpliwie tablet graficzny. Na rynku znajduje się wiele modeli oraz firm produkujących tablety graficzne, jednakże najpopularniejszą marką jest bezkonkurencyjnie Wacom.

Oferuje ona ogromny wybór tabletów graficznych zaczynając od tych tańszych przeznaczonych dla osób zaczynających dopiero swoją przygodę z ilustracją komputerową i takich, które szukają urządzenia, które nie będzie dużym wydatkiem, a mimo to posiada bardzo wysoką jakość, kończąc na dużych tabletach z wyświetlaczem przeznaczonym dla zaawansowanych grafików oraz osób, które preferują pracę na tego typu urządzeniu.

tablet graficzny wacom

Do czego nadaje się tablet graficzny

Tablet graficzny Wacom jest świetnym narzędziem zarówno do ilustracji w programach graficznych jak i bardzo ułatwiającym życie dodatkiem przy modelowaniu 3D (szczególnie jeśli robiony model ma posiadać wiele szczegółów). Oczywiście jest też bardzo pomocny przy przeróbce zdjęć, ponieważ zapewnia dużo większą precyzję niż zwykła myszka dzięki wyczuciu nacisku piórka.

Jakie atuty posiada tablet graficzny wacom

Ogromnym atutem są też przyciski funkcyjne znajdujące się w każdym sprzedawanym przez Wacom modelu. Są bardzo praktyczne, szczególnie po odpowiedniej konfiguracji tak, aby pasowały pod preferencje użytkownika. Do każdego tabletu graficznego Wacom dodawane jest także bardzo eleganckie piórko, które zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby dobrze leżało w dłoni. Posiada ono wiele poziomów nacisku oraz jest bezprzewodowe, dzięki czemu jest zapewniona duża swoboda w poruszaniu się nim po ekranie tabletu.

Każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni tablet graficzny Wacom.