Uszkodzony pilot do telewizora – co zrobić?

Pilot do telewizora ma to do siebie, że niestety od czasu do czasu doznaje uszkodzeń. Często są to awarie typowo użytkowe, takie jak wytarte przyciski, czy też ich zupełne zniszczenie, lecz często także piloty uszkadzają się w wyniku np. upadku. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Jak odzyskać dostęp do swojego telewizora?

Kupujemy zamiennik

Zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem na uszkodzenie pilota do telewizora, jest po prostu kupienie jego zmiennika. Co to oznacza? Piloty jak można łatwo się domyślić, nie są produkowane jedynie przez producentów telewizorów, lecz powszechnie można dostać wiele modeli w osobnej dystrybucji. Oznacza to, że bez najmniejszego problemu można kupić taki sam pilot, jaki się posiada, lecz bez oznaczenia w postaci loga producenta. Taki pilot do telewizora często może cechować się gorszą jakością wykonania, lecz również o wiele lepszą ceną.

Kupujemy pilot uniwersalny

Często w przypadku uszkodzenia pilota do telewizora wybierany jest nie zamiennik, lecz pilot uniwersalny. Czym on jest? Jest to specjalny rodzaj pilota, który umożliwia obsługę nie tylko telewizora, lecz również dekodera, czy też wierzy stereo. Dzięki temu, że jest on uniwersalny, można pozbyć się pozostałych modeli i używać tylko tego jednego. Rzecz jasna jego zakup jest o wiele droższy niż zamiennika, a często nawet pilota oryginalnego, lecz nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Pamiętać jednak trzeba, że aby działał, trzeba poświęcić kilkanaście minut na jego zaprogramowanie i połączenie ze wszystkimi urządzeniami