Jak bezpiecznie pozbyć się uszkodzonego telefonu?

Urządzenia przenośne takie jak tablety bądź telefony ewolucja w bardzo szybkim tempie. W efekcie powstają coraz to nowsze urządzenia umożliwiające nowe rzeczy. Starzenie się technologi jest zazwyczaj podobne do tempa ewolucji. Wiele osób wymieniają swoje smartfony co 18 miesięcy lub częściej. Telefony są urządzeniami, które nie są najtrwalsze oczywiście, jest to uzależnione od używanych zabezpieczeń pokroju pokrowca czy szybki zabezpieczającej. Czasami dochodzi do wypadków, w których nasz telefon zostaje uszkodzony. Naturalną reakcją, jest skonsultowanie się z ekspertami, jeśli chodzi o jego naprawę. Jednakże może dojść do sytuacji, w której telefon nie da się naprawić, a uszkodzenia nie pozwalają na dalsze użytkowanie.  

Wrażliwe informacje

Okazuje się, że urządzenia przenośne przechowują zaskakująco dużo wrażliwych informacji, czasami nawet więcej niż komputer. Dlatego przed pozbyciem się uszkodzonego telefonu powinno się pamiętać, aby usunąć następujące dane:

uszkodzony telefon
  • Lista kontaktów i aplikacje korzystające z danych teleadresowych,
  • Historia wszelakich połączeń przychodzących wychodzących i nie odebranych,
  • Historie odwiedzanych stron,
  • Pliki video, zdjęcia czy skrzynki mailowe,
  • Historia lokalizacji telefonu oraz aplikacje mające dostęp do nawigacji GPS,
  • Wszystkie dane, który pozwalają uzyskanie dostępu do stron wymagających uwierzytelnienia i zapisanych haseł,

Warto podkreślić, iż przed usunięciem danych trzeba się zastanowić czy część z nich chcesz skopiować na inne urządzenie.